Visegrád emblematikus építménye a mai napig az egyik legnépszerűbb turistalátványosság hazánkban. Nézzük, mi az, amit mindenképpen érdemes tudni róla!

A visegrádi várat IV. Béla és felesége, Laszkarisz Mária királyné építtették 1250 körül, és kevesen tudják róla, hogy a Fellegvár valójában egy komplett várrendszernek csupán az egyik része volt, melyhez annak idején hozzátartozott a Salamon-torony is, mint Alsóvár.
Az épületegyüttest a történelem során többször is bővítették és felújították, többek között Mátyás király uralkodása idején is. Jelentőségét növelte, hogy az évszázadok során többször is őrizték itt a Szent Koronát. Sajnos azonban a török hódítóhadjáratok során jelentős károkat szenvedett, mindezt pedig a mai napig nem sikerült tökéletesen kihevernie.
Jelenleg a várban számos történelmi kiállítás kap teret, így egész évben látogatható a Szent Korona másolata, a vártörténeti és a középkori fegyvertörténeti kiállítás, illetve az idelátogatók azt is megtudhatják, milyen volt az úri vadászat a középkorban.
Megtekinthető a Panoptikum is, melyet az 1335-ös visegrádi királytalálkozó emlékére készítettek. A Fellegvárban egy szabadtéri fegyvertörténeti kiállítás is látható, ám aki kifejezetten a középkori harcok iránt érdeklődik, azoknak a Salamon-toronyban heti többszöri alkalommal megrendezett hagyományőrző bemutatókat is jó szívvel ajánljuk.
A legtöbben persze a pazar kilátás miatt másszák meg a Fellegvárhoz vezető ösvényt. Nem meglepő. A több mint 300 méter magasan fekvő vár teraszáról tökéletesen be lehet látni a Dunakanyar gyönyörű vidékét, és ilyenkor, ősszel különösen egyedülálló a lassan ezer színt magára öltő erdőségek látványa. Aki már látta, sosem felejti el, és valószínűleg vissza fog vágyni erre a helyre, hiszen képeken csak megkísérelni lehet visszaadni azt a látványt és hangulatot, melyet ez fejedelmi panoráma jelent.